3 błędy, które popełniamy urządzając mieszkania

3 błędy, które popełniamy urządzając mieszkania

23 września 2020 Wyłączono przez Kamil

Urządzanie mieszkania od podstaw to wielka przygoda, ale i wielkie wyzwanie. Nie jest to łatwe zadanie i bardzo szybko można popełnić błędy, których będziemy żałować. O czym trzeba pamiętać, by aranżacja mieszkania była spełnieniem naszych marzeń?

Urządzanie mieszkania – warto być konsekwentnym

Jednym z najbardziej powszechnych błędów przy urządzaniu mieszkania jest brak konsekwencji w wyborze stylu, który ma panować we wnętrzu.

Zabawa stylem jest ciekawym pomysłem, ale trzeba robić to delikatnie i z wyczuciem. Łazienka w stylu skandynawskim nie będzie wyglądała dobrze, gdy kuchnia będzie nowoczesna. Salon industrialny nie będzie pasował do sypialni glamour.

Mieszkanie, w którym panuje różnorodna stylistyka będzie chaotyczne i niespójne. To nie jest przepis na sukces.

Urządzanie mieszkania – kolor jest ważny

Urządzanie mieszkania w beżach również może się nie sprawdzić. Bardzo wiele osób uważa, że jest to kolor bezpieczny, który dobrze komponuje się z różnymi dodatkami. Prawda, ale jest to kolor również nudny, który można zamienić na wiele innych ciekawych barw.

Kolorystyka ścian to jeden z najważniejszych elementów wystroju mieszkania. Warto poświęcić mu odrobinę uwagi i stworzyć wnętrze eleganckie, przytulne i… niepowtarzalne.

Urządzanie mieszkania – światło daje nastrój

Oświetlenie górne musi być praktyczne, nie znaczy to jednak, że nie może być eleganckie i gustowne.

Urządzanie mieszkania bardzo często nie obejmuje zaplanowania oświetlenia. Wieszamy jeden żyrandol na środku pokoju lub dla odmiany umieszczamy mnóstwo ledowych lampek w suficie.

Chcąc stworzyć eleganckie oświetlenie warto wykorzystać kinkiety, podświetlane półki, lampki stołowe czy stojące.