Co warto wiedzieć o taśmach pakowych?

Co warto wiedzieć o taśmach pakowych?

26 kwietnia 2023 Wyłączono przez Kamil

Taśmy pakowe oferowane są nam już od pewnego czasu, a mimo to widać, że wciąż budzą sporo pytań i wątpliwości. Co warto o nich wiedzieć? Czym są taśmy pakowe? Jakie mają zastosowanie? Tego i kilku innych rzeczy dowiesz się z poniższego tekstu, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

Czym są taśmy pakowe?

Taśmy pakowe to wyjątkowy produkt, ponieważ pozwala na skuteczne zabezpieczenie paczki przed niepożądanym otwarciem. Nie powinno jednak nas to dziwić, ponieważ do produkcji taśm pakowych wykorzystywane są tylko jakościowe surowce, które dodatkowo wykazują wysoką odporność na wpływ czynników zewnętrznych. Dzięki temu taśma pakowa nie jest podatna na pękniecie, rozdarcie, czy inne uszkodzenia mechaniczne. Dobrze sobie też radzi z wahaniami temperatury, wilgocią, czy innymi czynnikami, więc jeśli zostanie przez nas wykorzystana przy zabezpieczaniu przesyłki, to na pewno się nie zawiedziemy.

Jakie są rodzaje taśm pakowych?

Taśmy pakowe występują w różnych rodzajach, więc każdy z nas będzie w stanie znaleźć dla siebie coś odpowiedniego. Do najpopularniejszych rozwiązań możemy zaliczyć taśmy na folii BOPP, czyli produkty wykonane z bardzo wytrzymałe taśmy polipropylenowej. Dostępne są one aż w trzech kolorach: brązie, białym oraz w transparentnym. Tuż obok czekają taśmy papierowe, czyli ekologiczne produkty, które wykonywane są z naturalnego i wytrzymałego papieru KRAFT. Taśmy papierowe również możemy wybierać pod względem kolorystycznym i najczęściej czeka na nas w bieli lub w brązie.

Jakie jest zastosowanie taśm pakowych?

Taśmy pakowe to jakościowe rozwiązania, które znalazły szerokie zastosowanie. Sprawdzają się głównie przy zabezpieczaniu różnego typu przesyłek – od tych niewielkich, po średnie gabaryty, a na zabezpieczaniu przesyłek paletowych kończąc.

Co ważne, taśmy pakowe sprawdzą się jednakowo przy pakowaniu ręcznym, jak i mechanicznym. Stawiając na nie, możemy uniknąć przypadkowego otwarcia pudełka, w które zapakowany jest towar, a co za tym idzie jego uszkodzenia, a czasami nawet zgubienia. Delikatne przedmioty, w tym na przykład szkło, można dodatkowo ochronić, umieszczając na taśmie informację o środkach ostrożności.

Dlatego jej zakup okazuje się dobrą decyzją dla wszystkich firm produkcyjnych, czy nawet sklepów, które oferują dostawę do domu lub specjalizują się w sprzedaży online. Jednak to nie wszystko, ponieważ taśma pakowa sprawdzi się także przy niektórych pracach biurowych, zwłaszcza przy tych, przy których użycie zwykłej taśmy klejącej będzie niewystarczające.