Jak stworzyć wymarzone wnętrza?

Jak stworzyć wymarzone wnętrza?

23 września 2020 Wyłączono przez Kamil

Eleganckie mieszkanie jest harmonijne i spójne. Ważne jest również, by nie było odwzorowaniem pism wnętrzarskich, ale charakteru oraz zamiłowań mieszkających w nim osób. O czym jeszcze trzeba pamiętać urządzając mieszkanie?

Urządzanie mieszkania – budżet nie jest z gumy

Urządzanie mieszkania od podstaw to zadanie, które nie jest łatwe. Trzeba wszystko dokładnie zaplanować i ocenić swoje możliwości finansowe.

Bardzo często zdarza się, że planując wydatki liczymy meble, farby czy kafelki. Niestety nie przeprowadzając często remontów rzadko kto jest w stanie pamiętać o klejach, silikonie czy gwoździach i wiertłach. Wydaje się, że nie są to duże koszty, w praktyce okazuje się, że jest inaczej.

Chcąc czuć się bezpiecznie do każdego budżetu trzeba doliczyć około 20 % na nieprzewidziane wydatki. Wtedy możemy mieć pewność, że remont nie stanie w połowie, gdyż skończą się pieniądze.

Urządzanie mieszkania – to Twój dom!

Pisma wnętrzarskie, blogi w internecie, mieszkania celebrytów – wszędzie widzimy eleganckie, gustowne wnętrza, które wyglądają idealnie, nieskazitelnie i bardzo fotogenicznie. Zaczynamy marzyć, by nasze mieszkanie również się tak prezentowało.

Warto tylko pamiętać, że te wnętrza zostały do zdjęć specjalnie przygotowane. Ważne jest, by stworzyć mieszkanie, które będzie odwzorowaniem gustu i potrzeb mieszkających w nim osób. Urządzanie mieszkania na wzór wnętrz z pism nie jest dobrym pomysłem. Tylko w domu, który odpowiada naszym oczekiwaniom będziemy czuli się dobrze.

Nie znaczy to, że nie warto kopiować pomysłów oraz rozwiązań, które wydają się nam ciekawe. Ważne jest jednak, by wpleść je we własne pomysły.