Jak umiejętnie szukać wegańskich słodyczy na sklepowych półkach?

Jak umiejętnie szukać wegańskich słodyczy na sklepowych półkach?

24 listopada 2020 Wyłączono przez Kamil

Słodycze mogą przenieść nasze myśli z powrotem do dzieciństwa, ale dzisiaj niejeden bardziej uważny łasuch stawia sobie za cel znalezienie słodyczy, które nie zawierają żelatyny ani innych produktów pochodzenia zwierzęcego. Czasem ta aspiracja może wydawać się jednak polem minowym nie do przejścia. Mamy jednak dobre wieści – jeśli naprawdę interesują Cię słodycze wegańskie w rzeczywistości znajdziesz ich całe mnóstwo.

Na co uważać przeglądając słodycze wegańskie?

Od istniejących ulubionych produktów z dzieciństwa po nowsze marki oferujące pyszne i zdrowe produkty – wystarczy nabrać nieco doświadczenia w szukaniu idealnych słodyczy roślinnych, a także znać listę składników, na które należy zwrócić uwagę – by cieszyć swoje podniebienia, bez wyrzutów sumienia!

Jeśli nie masz pewności, czy Twoje ulubione słodycze zawierają produkty pochodzenia zwierzęcego, oto najczęstsze składniki, na które należy zwrócić uwagę: żelatyna (E441), mleko i produkty mleczne, takie jak: masło, serwatka i kazeinian sodu (E469), wosk pszczeli (E901), szelak (E904), karmin (E120). Jeśli znajdziesz w składzie produktu którykolwiek z tych składników – szukaj dalej, niestety to nie są produkty wegańskie.

Za jakimi słodyczami wegańskimi się rozglądać?

Lubisz żelki?  Większość z nich zawiera żelatynę, ale jeśli brakuje Ci ich wyjątkowego smaku – masz szczęście. Jest kilka marek, które tego nie robią i to one sprawią, że znów się będziesz cieszyć smakołykami takimi jak: kwaśne tęczowe paski, czy wege-misie – na pewno znajdziesz w sieci liczne żelkowe słodkości, które są odpowiednie dla wegan.

Oczywiście wegańskie żelki to niejedyne słodycze, jakimi możesz nacieszyć spragniony łakoci brzuch. Co powiesz na coś do ssania? Twarde cukierki to jedne z ulubionych wegańskich przysmaków, a zwłaszcza te o smaku cytrynowym. Możesz mieć pewność, że są w 100% wegańskie! Opakowanie takich cukierków przydaje się również do wypełnienia luki między posiłkami, gdy masz ochotę na wegańskie małe co nieco. Pewne jest, że każdy wielbiciel wegańskich słodyczy ma szansę znaleźć dzisiaj swoje ulubione!