W jaki sposób wybrać papier Kraft?

W jaki sposób wybrać papier Kraft?

24 sierpnia 2022 Wyłączono przez Kamil

Specjalistyczne wersje papierów mają specjalne zastosowanie jako opakowania. Jednym z nich jest papier Kraft, który wykorzystywany jest jako materiał osłonowy i pakowy. Jest to produkt, który cieszy się coraz większą popularnością. Wynika to z jego właściwości. Są one doceniane przez wiele branż. Dotyczy to szczególnie spożywczej i budowlanej. Jednak może on znaleźć swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie niezbędne jest wykorzystanie opakowań.

Jakie właściwości ma papier Kraft?

Będąc papierem specjalistycznym Kraft to produkt, który ma specyficzne właściwości. Dostępny jest w wersji gładkiej, a także prążkowanej. Możliwość zadrukowania sprawia, że wykorzystywany jest również w takiej wersji. Nie ma także większego problemu, aby poddać go takim działaniom jak laminowanie, powlekanie czy metalizowanie. Dodatkowo papier Kraft może być wybierany w różnych wersjach kolorystycznych. Z reguły jest to produkt bielony. Jednak można również zdecydować się na czarną wersję, jak i też czerwoną czy zieloną. Ma to spore znaczenie w kontekście możliwości wykorzystania go w konkretnych sytuacjach. Jednak najważniejsze jest to, że taki papier ma duża grubość. Z tego powodu wykazuje bardzo dużą wytrzymałość, co oczywiście jest niezbędne w wielu branżach. Przy wykorzystywaniu podczas pakowania zapewnia także bardzo dobrą przyczepność dla taśm pakowych.

Jak można wykorzystywać papier Kraft?

Papier typu Kraft wykorzystywany jest między innymi w przemyśle lakierniczym, przechowywania świeżej żywności, opakowań. Na co dzień może być zastosowany także do pakowania prezentów. Przy przechowywaniu żywności zaletą jest brak szkodliwych substancji w składzie. W ten sposób może być z powodzeniem stosowany w branży spożywczej, jak i też gastronomii. Natomiast w przemyśle lakierniczym papier Kraft jest w stanie zapewnić zabezpieczenie powierzchni podczas wykonywania prac malarskich. Istotne są wówczas takie cechy jak odporność na działanie wilgoci, a także odpowiednia gęstość. Natomiast brak podatności na rozdarcia sprawia, że może być wykorzystany jako zabezpieczenie krawędzi palet.